Konkurs plastyczno - filmowy pn. "Artystyczny przeWODNIK"
W ramach IV edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” został ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy „Artystyczny przeWODNIK". którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowgo i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wsród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą.
W konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 30 września 2020 r., wykonanego indywidualnie lub zespołowo - rysunku, plakatu lub spotu filmowego w dwóch kategoriach wiekowych:
a) kat. I - wiek: 5-11 lat,
b) kat. II - wiek: 12-18 lat.
Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką rysunkową, malarską lub fotograficzną pozwalającą na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3. Natomiast spot filmowy trwający maksymalnie do 60 sekund, powinien być wykonany techniką cyfrową przy użyciu kamery wideo, aparatu fotograficznego, telefonu komórkowego itp., oraz zapisany na płycie DVD, pen-drive lub innym bezzwrotnym nośniku.
Praca plastyczna lub spot filmowy wraz z wypełnioną i podpisaną przez opiekuna zespołu kartą zgłoszenia powinny zostać przesłane na adres:
Komenda Główna Policji - Biuro Prewencji,
ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa
z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK”.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 16 października 2020 r., jury przyzna nagrody rzeczowe.
Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod adresem e-mailowym: wps.bprew@policja.gov.pl
Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można pobrać poniżej.
Policjanci po raz kolejny przypominają i apelują:
- Nigdy nie wchodźmy do wody i nie pływajmy po spożyciu alkoholu.
- Nie pływajmy żaglówkami, łódkami, czy kajakami będąc pod wpływem alkoholu, czy innych środków działających podobnie do alkoholu – za naruszenie tego zakazu grozi nam m.in. kara grzywny, ponadto jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych, jak i dla innych amatorów wodnych atrakcji.
- Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich. Jeśli chcemy wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyńmy asekurowani przez łódź lub załóżmy bojkę na szelkach.
- Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.
- Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło.
- Pływając żaglówkami, łódkami czy kajakami pamiętajmy o założeniu kapoka.
- Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod stałą opieką dorosłych.
- Zażywając kąpieli słonecznych nad wodą zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, to zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to zaalarmujmy natychmiast inne osoby lub właściwe służby.
- Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody zmoczmy nią klatkę piersiową, szyję, kark i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego.
- Nie wolno pływać na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych.
- Uważajmy na „dzikie kąpieliska”, nierzadko mają nieznane dno i głębokość.
PAMIĘTAJMY!
Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik wodny.
(Biuro Prewnecji KGP / mw)
Pliki do pobrania
-
REGULAMIN_KONKURSU
715.96 KB