Aktualności

Działania profilaktyczno-edukacyjne STOP NARKOTYKOM

Data publikacji 13.08.2024

Policjanci prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom, w szczególności od środków psychoaktywnych. Głównym celem takiego przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat korzystania, posiadania oraz handlu środkami narkotycznymi.

Policjanci docierają do młodych osób, jak również do ich rodziców i opiekunów. Rozmawiają z młodzieżą na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zdrowotnych i prawnych. W ramach akcji, wczoraj, tj. 12 sierpnia br. na terenie targowiska miejskiego w Pleszewie, dzielnicowi wspólnie z oificerem prasowym rozdawali broszury „Narkotyki i dopalacze – zło, które wciąga młodzież”.

Głównym celem takiego przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat korzystania, posiadania oraz handlu środkami narkotycznymi. Rodzice mieli okazję dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę w zachowaniu dzieci i młodzieży, jakie są sygnały ostrzegawcze wskazujące na to, że młoda osoba może sięgać po narkotyki czy dopalacze, a także jak wygląda kwestia odpowiedzialności prawnej nieletnich. 

PAMIĘTAJ!!!

Jeśli ktoś z twoich bliskich ma problem z uzależnieniem od narkotyków, może zgłosić się m.in. do:

    • poradni leczenia uzależnień
    • punktu informacyjno-konsultacyjnego Państwowej Inspekcji Sanitarnej
    • punktu informacyjno-konsultacyjnego, działającego w strukturach samorządu terytorialnego


a także zadzwonić na telefon zaufania lub infolinię, na przykład:


032 206 82 17 – telefon zaufania Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, czynny w poniedziałki w godz.10-19, wtorki i piątki w godz. 15.00-19.00, środy w godz. 10.00-13.00, czwartki w godz. 14.00-19.00.
 

800 199 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania, przeznaczony dla osób używających narkotyków, uzależnionych oraz ich bliskich. Zakres pomocy: udzielanie informacji na temat systemu interwencji, leczenia i rehabilitacji, informowanie o przepisach prawnych związanych z narkomanią, udzielanie profesjonalnych porad nt. mechanizmów uzależnienia, motywowania do leczenia oraz wsparcia psychologicznego. Czynny w godz. 16.00-21.00, z wyjątkiem świąt państwowych.
 

Powrót na górę strony