Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna.

Data publikacji 17.06.2015
W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Pleszewie odbyła się kolejna debata społeczna. Mieszkańcy powiatu pleszewskiego mieli okazję porozmawiać o bezpieczeństwie z przedstawicielami Policji oraz władzami państwowymi i samorządowymi. Celem spotkania było, m.in. poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wspólne rozwiązywanie uciążliwych problemów. Hasło „Decydujmy wspólnie”, które przyświeca tej idei dowodzi, iż bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą.
 
Wczoraj w pleszewskim liceum odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa, zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Pleszewie insp. Pawła Golickiego. W spotkaniu udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jarosław Rzymkowski,  Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego  Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu – Waldemar Paternoga,  Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew – Andrzej Jędruszek i Starosta Pleszewski – Maciej Wasielewski. Na debacie nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów szkół, pedagogów i mieszkańców powiatu pleszewskiego.

Początkiem dla wspólnego dialogu było wystąpienie Komendanta Powiatowego Policji w Pleszewie  insp. Pawła Golickiego i  przedstawienie ogólnej sytuacji dotyczącej pracy pleszewskiej jednostki. Komendant zaprezentował kwestie związane z przestępczością ogólną oraz ich wykrywalnością. Poruszono również temat przestępczości wśród nieletnich. Przedstawiono  najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, a na zakończenie prezentacji wskazano działania profilaktyczne, prowadzone przez pleszewskich policjantów. Komendant insp. Paweł Golicki przedstawił również efekty działań podjętych w związku z wnioskami i problemami zgłaszanymi podczas ubiegłorocznej debaty.

Następnie głos zabrali mieszkańcy powiatu, którzy pytali m.in. o sprawy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, m.in. kwestie ograniczeń prędkości, budowy rond, czy sprawcy związane z sygnalizacjami świetlnymi. Poruszony został też problem związany z dopalaczami. Na każde z tych pytań mieszkańcy uzyskali odpowiedź.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał do wypełnienia anonimową ankietę, oceniającą organizację debaty. Opinie na pewno okażą się przydatne przy organizacji kolejnej debaty, która odbędzie się już w przyszłym roku.
 
Wszystkim uczestnikom debaty serdecznie dziękujemy.
 
 
 
 
 
 
 
 
Powrót na górę strony