Deklaracja dostępności KPP Pleszew
Wstęp deklaracji
Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie (KPP w Pleszewie) zapewnia dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej
https://pleszew..policja.gov.pl/
Data publikacji strony internetowej: 2011-01-03
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2020-09-30
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Treści niedostępne:
-
niektóre dokumenty, opublikowane przed wejściem w życie ustawy, nie zawierają elementów wymaganych ustawą,
-
niektóre dokumenty PDF nie są odczytywane przez programy dla osób niewidzących,
-
niektóre materiały multimedialne nie posiadają audiodeskrypcji.
Wyłączenia:
-
niektóre filmy, opublikowane przed wejściem w życie ustawy, nie posiadają napisów.
Przygotowanie deklaracji dostępności:
Data sporządzenia deklaracji: 2020-09-30
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2023-10-03
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Administratorem strony internetowej jest oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pleszewie asp.szt. Monika Kołaska. W przypadku problemu z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod numerem telefonu 47 77 58 239 lub adresem poczty elektronicznej rzecznik.pleszew@po.policja.gov.pl
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie oraz wskazuje możliwy termin realizacji, nie dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku odmowy realizacji żądania wnoszący może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej: Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna – Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie
Budynek znajduje się przy ul. Kochanowskiego 6 w Pleszewie. Wejście do budynku oznakowane jest tablicą informacyjną i numerem porządkowym ulicy.
W Komendzie Powiatowej Policji w Pleszewie bezpośrednio po wejściu do budynku, z prawej strony znajduje się Stanowisko Kierowania, gdzie zawsze przebywa dyżurny jednostki, lub jego zastępca, którzy bezpośrednio obsługują interesantów.
Interesanci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Przejście z korytarza do dalszej części obiektu zabezpieczone jest drzwiami z zamkiem magnetycznym.
Przed wejściem do jednostki znajdują się miejsca parkingowe, jedno miejsce parkingowe oznaczone jest znakiem pionowym dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Przed wejściem do obiektu znajdują się schody oraz w tylnej części budynku od strony ul. Kochanowskiego znajduje się specjalnie wyznaczone miejsce dla osób z niepełnosprawnością ruchową i winda do wózków inwalidzkich.
Do budynku zapewniony jest wstęp z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Budynek nie posiada pętli indukcyjnych, systemów FM lub urządzeń opartych o inne technologie, których celem jest wspomaganie słyszenia. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla.
Petenci nie poruszają się samodzielnie po obiekcie. Interesanci odbierani są z recepcji i poruszają się po terenie komendy w obecności funkcjonariusza Policji lub pracownika.
Toalety znajdują się na każdym piętrze budynku.
Obiekt posiada wymagane oznakowania ewakuacyjne.
Dostępność architektoniczna jednostek podległych.
Posterunek Policji w Choczu
Budynek znajduje się przy ul. Pleszewskiej 53. Wejście do budynku oznakowane jest tablicą informacyjną z numerem porządkowym ulicy. Wejście do budynku Posterunku usytuowane jest na parterze, do niego prowadzą schody z podwórza, wejście jest wyposażone w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową - podjazd. Interesanci do biur wpuszczani są przez funkcjonariuszy Policji , nie przemieszczają się samodzielnie po budynku. Posterunek posiada miejsca parkingowe dla interesantów oraz posiada miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową , nie posiada pętli indukcyjnych , systemów FM lub urządzeń opartych o inne technologie , których celem jest wspomaganie słyszenia . W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. Obiekt posiada wymagane oznakowanie ewakuacyjne.
Posterunek Policji w Dobrzycy
Budynek znajduje się przy ul. Cmentarna 3. Wejście do budynku oznakowane jest tablicą informacyjną z numerem porządkowym ulicy. Wejście do budynku Posterunku usytuowane jest na parterze, do niego prowadzą schody od strony ulicy, wejście nie jest wyposażone w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Interesanci do biur wpuszczani są przez funkcjonariuszy Policji , nie przemieszczają się samodzielnie po budynku. Posterunek posiada miejsca parkingowe dla interesantów , nie posiada miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową , nie posiada pętli indukcyjnych , systemów FM lub urządzeń opartych o inne technologie , których celem jest wspomaganie słyszenia . W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. Obiekt posiada wymagane oznakowanie ewakuacyjne.
Posterunek Policji w Gołuchowie
Budynek znajduje się przy ul. Lipowej 3. Wejście do budynku oznakowane jest tablicą informacyjną z numerem porządkowym ulicy. Wejście do budynku Posterunku usytuowane jest na parterze, do niego prowadzą schody od strony ulicy, wejście nie jest wyposażone w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Interesanci do biur wpuszczani są przez funkcjonariuszy Policji , nie przemieszczają się samodzielnie po budynku. Posterunek posiada miejsca parkingowe dla interesantów , nie posiada miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową , nie posiada pętli indukcyjnych , systemów FM lub urządzeń opartych o inne technologie , których celem jest wspomaganie słyszenia . W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla. Obiekt posiada wymagane oznakowanie ewakuacyjne.
Rozwiązanie 1. – przyjazd/przyjście bez umówienia
Na teren Komendy wchodzi się lub wjeżdża od ulicy Kochanowskiego 6. Przed wejściem nie ma parkingu z oznakowanymi miejscami dla osób z niepełnosprawnościami. Najbliższy parking dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się przy ulicy m. Reja na przeciwko Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Wspomniany parking znajduje się w odległości ok. 15 m od głównego wejścia do budynku Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.
Pozostałe informacje dotyczące dostępności KPP w Pleszewie zawarte są w punkcie wyżej Dostępność architektoniczna – Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie.
Rozwiązanie 2. – umówienie wizyty
Na wizytę można się umówić telefonicznie, dzwoniąc na numer 47 77 58 326, pisząc na adres bartosz.nowicki@po.policja.gov.pl
Wszystkie osoby przybyłe do KPP w Pleszewie – obowiązuje procedura opisana powyżej (Dostępność architektoniczna – Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie)
W dalszym przebiegu wizyty umówionej zostanie udzielona asysta pracownika/funkcjonariusza realizującego przedmiotową sprawę.
Uwagi ogólne
-
budynek jest częściowo przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami – winda dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
-
w budynku nie ma pętli indukcyjnych;
-
na terenie Komendy nie są zainstalowane urządzenia dźwiękowe naprowadzające osoby niewidome i słabowidzące.
-
w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a.
-
osoby niewidome oraz słabowidzące mają prawo wstępu do obiektu wraz z psem asystującym.
Usługa tłumacza
W jednostce Policji jest możliwość załatwienia sprawy z pomocą Polskiego Języka Migowego i systemu języka migowego.
Jak skorzystać z bezpłatnej usługi tłumacza języka migowego? Przejdź do:Informacje dla osób niedosłyszących.
W Komendzie mamy również możliwość połączenia się z tłumaczem polskiego języka migowego online.
Tłumacz języka migowego jest dostępny zgodnie z przepisami ustawy z 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się. Bezpłatna usługa tłumacza (PJM, SJM, SKOGN) przysługuje osobom niepełnosprawnościami w rozumieniu Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, czyli osobom posiadającym urzędowe poświadczenie swojej niepełnosprawności oraz osobom ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Koordynator ds. zapewnienia dostępności
Funkcję koordynatora do spraw zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami pełni:
Koordynator:
nadkom. Bartosz Nowicki – Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych
e-mail: bartosz.nowicki@po.policja.gov.pl
tel.kontaktowy: 47 77 58 326
(podstawa prawna: ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami Dz.U. 2019 poz. 1696).
Pliki do pobrania
-
WNIOSEK DOSTĘPNOŚĆ - POBIERZ
71.98 KB